Etap Naddziąsłowy Leczenia Niechirurgicznego – polega na całkowitym usunięciu szkodliwych osadów z powierzchni zębów powyżej linii dziąsła za pomocą urządzeń ultradźwiękowych i piaskarki profilaktycznej. Zabieg jest zakończony aplikacją leków na powierzchnie zębów, które zapobiegają nadwrażliwości pozabiegowej oraz zwiększają odporność na próchnicę. Jest nieinwazyjny i bezpieczny, przeprowadzany przez dyplomowaną Higienistkę Stomatologiczną. Na życzenie Pacjenta może odbyć się w znieczuleniu miejscowym.

Etap Poddziąsłowy Leczenia Niechirurgicznego– SRP (scaling, root planing, dawna nazwa: kiretaż zamknięty) – jest zabiegiem polegającym na doszczętnym ale delikatnym usunięciu kamienia, bakterii, ich toksyn które znajdują się głęboko pod dziąsłem na powierzchni zębów i działają silnie drażniąco na tkanki przyzębia. Po doszczętnym usunięciu osadów i płukaniu kieszonek płynami przeciwbakteryjnymi, zostaje przeprowadzone 3-stopniowe polerowanie powierzchni korzeni zębów. Zabieg kończy się aplikacją leków do kieszonek. Ze względu na maksymalny komfort Pacjenta, wykonywany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym.

Etap Poddziąsłowy Leczenia Niechirurgicznego wykonywany jest zawsze w powiększeniu pola operacyjnego (min 2,5x) przez dwóch niezależnych operatorów (Higienistka i Lekarz Periodontolog)- dzięki czemu charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością i skutecznością (95% wskaźnik odpowiedzi na leczenie).

Liczba wizyt Leczenia Niechirurgicznego jest zawsze ustalana przez Lekarza Periodontologa na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Filozofia pracy gabinetu jest zgodna z zasadami minimalnej inwazji leczenia. Naczelną zasadą jest maksymalne ograniczenie stanu zapalnego w jak najmniej inwazyjny sposób, a dopiero później w razie koniecznośći przejście do chirurgicznych metod leczenia.