W naszej klinice proponujemy pełen zakres usług profilaktycznych (usuwanie kamienia nazębnego, polerowanie zębów, piaskowanie, root planing, polishing lakowanie bruzd i szczelin, fluoryzacja).

Zadbajmy o zęby naszych dzieci! Lakowanie i lakierowanie przyjemnymi sposobami oswojenia dziecka z dentystą.

Zęby małych Pacjentów wymagają szczególnej troski- są zdecydowanie słabiej zmineralizowane niż zęby osób dorosłych. W praktyce oznacza to, że przebieg procesu próchnicowego jest dużo szybszy.

Istnieją sposoby na ochronę zębów mlecznych i młodych zębów stałych, a co więcej, są to sposoby bardzo przyjemne dla małych Pacjentów. 😊Zarówno lakowanie, jak i lakierowanie to całkowicie bezbolesne zabiegi profilaktyczne, które nie tylko zabezpieczą zdrowie zębów naszych pociech. To także doskonały sposób na oswojenie dziecka z gabinetem dentysty i zabiegami w jamie ustnej! Często są pierwszymi wykonywanymi zabiegami w jamie ustnej małych Pacjentów.

Lakowanie to zabieg profilaktyczny, który wykonuje się w obrębie zębów bocznych ( czwórki, piątki mleczne, czwórki, piątki, szóstki, siódemki stałe). Zęby te posiadają na swoich powierzchniach liczne zagłębienia, w których chętnie zalegają resztki pokarmowe- oczyszczanie ich jest utrudnione, szczególnie jeśli maluch nie ma jeszcze dobrze rozwiniętych zdolności manualnych. Skutkuje to błyskawicznym rozwojem ubytków próchnicowych na tych powierzchniach. Na czym więc polega lakowanie zębów?

1. Powierzchnię zęba oczyszczamy szczoteczką.
2. Nakładamy na zęba żel, który zapewni dobre utrzymanie laku.
3. Spłukujemy żel wodą i osuszamy zęba powietrzem.
4. Na powierzchnię zęba „wpuszczamy” lak, który utwardzany za pomocą lampy polimeryzacyjnej.
5. Dostosowujemy lak to zgryzu.

Gotowe!
Jak działa lak szczelinowy? Przede wszystkim spłyca zagłębienia- zmniejsza to odkładanie się płytki nazębnej w miejscach trudnych do oczyszczenia dla dziecka. Poza tym wydziela fluor- wzmacnia w ten sposób tkanki zęba i zapobiega próchnicy. Pamiętajmy-lakować możemy tylko zęby zdrowe, dlatego zgłoś się do dentysty ZANIM dostrzeżesz coś niepokojącego .

Lakierowanie to nakładanie na powierzchnie zębów preparatu zawierającego fluor w wysokim stężeniu. Nakładamy go na wszystkie powierzenie zębów przednich i bocznych. Chroni szkliwo i je wzmacnia.

PAKIET HIGIENIZACYJNY
PAKIET HIGIENIZACYJNY
Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Czasami potrzeba naprawdę niewiele, by urzeczywistnić to marzenie!