Dlaczego warto wybielać zęby u dentysty?

Dlaczego warto wybrać wybielanie zębów dentysty?

Obecnie na rynku można dostać szeroką gamę produktów przeznaczonych do wybielania zębów. Wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie również „kosmetyczne wybielanie zębów”.  Wielu pacjentów zadaje pytanie, czy wybielanie zębów ogólnodostępnymi preparatami pozwoli osiągnąć wymarzony, jaśniejszy odcień zębów?

Niestety nie.

Pasty wybielające zawierają w sobie głównie substancje ścierne, których działanie polega na mechanicznym bądź chemicznym usuwaniu osadów, które zbierają się na powierzchni szkliwa.

Ponadto składniki past , które często są reklamowane jako „wybielające” występują w tak niskim stężeniu, że nawet przy długotrwałym stosowaniu nie jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalającego efektu, porównywalnego z profesjonalnym wybielaniem zębów pod okiem lekarza dentysty.

Należy pamiętać, że wybielanie zębów pozbawione kontroli stomatologa jest niebezpieczne. Złota zasada mówi: Działaj środkiem o skutecznym stężeniu, w możliwie najkrótszym okresie czasu. Dyskwalifikuje to wszelkie systemy  „domowego wybielania”, po które Pacjenci sięgają kuszeni obietnicą olśniewających efektów za niską cenę. Ponieważ stężenie substancji czynnych w tych produktach jest niskie i mało skuteczne, Pacjenci stosują je przewlekle, co z kolei prowadzi do uszkodzenia szkliwa zębów.

Czy nam się to podoba czy nie, reakcje chemiczne które zachodzą na powierzchni zęba w czasie wybielania prowadzą do demineralizacji szkliwa. Rolą lekarza dentysty jest kontrola, aby środek do wybielania wyrządził więcej pożytku niż szkód.

Tylko dentysta jest w stanie:

– określić przyczynę przebarwienia zębów i dobrać odpowiednią metodę wybielania,

-zapobiec niekontrolowanej demineralizacji, która w konsekwencji prowadzi do osłabienia zębów i znacznego wzrostu podatności na próchnicę,

-osiągnąć doskonałe efekty w bezpieczny sposób i w krótkim okresie czasu

-odradzić wybielanie, jeżeli istnieją do tego przeciwwskazania, oraz pomóc Pacjentowi osiągnąć wymarzony kolor zębów innym sposobem.

Zapraszamy na kompleksowe wybielanie zębów do naszego gabinety stomatologicznego w Bielsku Białej.