Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu…

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Czasami potrzeba naprawdę niewiele, by urzeczywistnić to marzenie!

Częstą przyczyną nieatrakcyjnego wyglądu zębów są gromadzące się na ich powierzchni osady. Wystarczy tylko jedna wizyta higienizacyjna w naszym gabinecie, aby się ich pozbyć!
W skład pełnego pakietu higienizacyjnego wchodzą:

1. Scaling- czyli ultradźwiękowe usunięcie twardych, zmineralizowanych złogów nazębnych.
Kamień nazębny to nie tylko nieestetyczny wygląd. Będąc rezerwuarem licznych gatunków bakterii (w tym próchnicotwórczych), powoduje stany zapalne dziąseł i przyzębia. Nierzadko jest także przyczyną nieświeżego oddechu. Usunięcie kamienia odbywa się za pomocą scalera ultradźwiękowego, którego końcówka przemieszczając się po powierzchni zęba „rozbija” zmineralizowane złogi nazębne.

2. Piaskowanie-to zabieg, którego głównym celem jest usunięcie przebarwień, osadów, które pojawiają się na powierzchniach zębów w wyniku spożywania kawy, herbaty, czerwonego wina, niektórych pokarmów, czy palenia papierosów. Celem piaskowania zębów jest również usunięcie resztek kamienia, a także wygładzenie powierzchni zębów w miejscach gdzie wcześniej zalegał kamień.
Piaskowanie zębów polega na przyłożeniu końcówki piaskarki do zębów, z której wydobywają się ziarenka piasku pod dużym ciśnieniem, oczyszczając i wygładzając powierzchnię szkliwa.

3.Końcowe polerowanie powierzchni zębów (polishing, root planing)- zabieg wykonywany w celu dodatkowego oczyszczenia i wygładzenia powierzchni zębów.

Pakiet higienizacyjny zostaje zakończony intensywną fluoryzacją wszystkich powierzchni zębów, co zwiększa odporność na próchnicę i zapobiega nadwrażliwości.

Po przeprowadzonej higienizacji powierzchnie zębów są gładkie, lśniące, wolne od osadów. To najprostszy i najprzyjemniejszy sposób zadbania o swój uśmiech!

Serdecznie zapraszamy na wizytę higienizacyjną do naszego gabinetu!DST_9295