Walentynki

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy z całym zespołem życzyć Państwu dużo miłości, przyjaźni i pozytywnej energii na codzień.
Niech to uczucie rozkwitnie również pomiędzy szczoteczką i pastą a dokładnym myciem zębów i regularnymi wizytami na kontrolach u swojego stomatologa.
Pacjencie proszę pamiętaj:
Dbając o swoje uzębienie dbasz również o zdrowe serce i nie tylko. A nie ma nic wspanialszego niż możliwość obdarowywania swoich najbliższych zdrowym i pełnym miłości uśmiechem.
CZY WIESZ, ŻE ….
14 lutego jako Święto Zakochanych jest znane już w czasach pogańskiego Rzymu, ponieważ na ten okres przypadały miłosne zaloty ptaków zamieszkujących Wieczne Miasto, co zwiastowało rychłe nadejście wiosny.
Tegoż dnia odbywała się miłosna loteria. Chłopcy losowali kartki z imionami dziewcząt, które na drugi dzień  były ich partnerkami w trakcie świętowania luperkaliów, czyli festynu ku czci boga płodności.

Patronem tegoż święta jest Św. Walenty, którego imieniny przypadają na ten dzień. Informacje na temat świętego są bardzo znikome, natomiast pozostały legendy. Jednak z nich głosi, że św. Walenty sprzeciwił się zakazowi cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zabraniał mężczyznom między 18 a 37 rokiem życia wchodzić w związki małżeńskie. Św. Walentemu na tyle się to nie spodobało, że udzielał sakramentu małżeńskiego potajemnie każdej zakochanej parze. Niestety sekret wyszedł na jaw, a św. Walenty został pojmany i stracony.

Inne podanie mówi, że św. Walenty przebywając w celi zakochał się  w niewidomej córce swojego strażnika. Ta na skutek miłości odzyskała wzrok. Niestety, zakochani nie nacieszyli się sobą zbyt długo. Św. Walenty został stracony, a na pozostawionym liście miłosnym podpisał się „Od Twojego Walentego”