Korona Premium

Z czym kojarzy Ci się słowo premium? Nam z nową pozycją w naszym cenniku protetycznym.
Wielu z Państwa zadaje nam pytania:
Czym jest „ korona premium” i dlaczego jest droższa od korony pełnoceramicznej?
Czy wytrzymałość „korony premium” jest lepsza niż wytrzymałość korony pełnoceramicznej?
Po co mi „korona premium”skoro korona pełnoceramiczna zapewnia dobrą estetykę?
Spieszymy z pomocą!
Zaczniemy przewrotnie- a czy decydując się na pracę protetyczną, chciałbyś/chciałabyś żeby Twoi znajomi/ bliscy wiedzieli o jej istnieniu? Nie?

Decyzja o założeniu korony protetycznej w gabinecie stomatologicznym często (choć oczywiście nie zawsze!)podyktowana jest względami czysto estetycznymi.
„Korona premium” to usługa luksusowa- trochę jak sukienka szyta na miarę skąd bierze się jej wyższa cena. Przede wszystkim praca jest tworzona od podstaw w innym laboratorium- charakteryzacja tej korony jest bardzo zaawansowaną procedurą, w której technik krok po kroku odtwarza na podstawie fotografii zębów sąsiednich szczegóły anatomiczne. W konsekwencji nowopowstała korona protetyczna posiada cechy pozwalające na idealne” wpasowanie się” w otaczające środowisko, czyli zęby sąsiednie.
Właściwości mechaniczne tej korony są bardzo podobne do korony pełnoceramicznej- to nie wytrzymałość ale doskonała, skrojona na miarę Pacjenta estetyka jest główną zaletą tej korony. Jeśli estetykę korony ceramicznej możemy porównać do jakości mercedesa to korony premium- do Ferrai
Kiedy więc powinnam/powinienem rozważyć wybór „korony premium”?
☄️kiedy praca protetyczna obejmuje odcinek estetyczny uzębienia,
☄️kiedy miałem/miałam już koronę pełnoceramiczną ale uważam,że jej estetyka nie jest wystarczająca
☄️kiedy chcę by moje uzupełnienie protetyczne spełniano najwyższe standardy estetyczne i było idealnie dopasowane do pozostałych zębów i „nie do odróżnienia” z uzębieniem naturalnym.

Zapraszamy na konsultacje protetyczne do naszych gabinetów!

2B780F15-F67D-4F01-A444-FC9113127CBB 5CD8B3D0-5943-420F-9374-F4E70A8B8F8A A4A19907-E39B-488D-8927-9C6A866D25BB