MASZ TYLKO JEDNĄ SZANSĘ NA ZROBIENIE WSPANIAŁEGO WRAŻENIA

czyli jak piękny uśmiech pomaga w osiągnięciu życiowych celów.
Według badania AACD (2013r) 85% z nas uważa, że osoby z ładnym uśmiechem są bardziej atrakcyjne. Wyniki ankiety są z kolei bezlitosne dla posiadaczy zepsutych, krzywych lub przebarwionych zębów. Jedna trzecia badanych Amerykanów stwierdziła, że prawdopodobnie nie będzie się całować i nie umówi się na randkę z kimś, kto jest na bakier z dentystą. Nieatrakcyjny uśmiech to także przeszkoda w życiu zawodowym. Trzy na cztery osoby stwierdziły, że może on zamknąć drogę do kariery.
Otyły ma większe szanse na rynku pracy niż ktoś mający zepsute zęby!
Według badań British Dental Association (BDA) człowiek otyły ma większe szanse na rynku pracy niż ktoś mający zepsute zęby.– Rynek pracy jest coraz bardziej konkurencyjny. Ludzie zdają sobie sprawę, że estetyczny wygląd ułatwia sukcesy. Olśniewający uśmiech nie jest tylko dla miłośników selfie, powinien być atrybutem każdego, kto chce coś osiągnąć w życiu – mówi Henrik Overgaard-Nielsen z BDA .
77 proc. Brytyjczyków jest przekonana, że zły stan jamy ustnej może utrudnić znalezienie pracy w zawodach wymagających częstych kontaktów z klientem, a tylko 38 proc. wskazało, że podobnymi skutkami grozi otyłość. Sześciu na 10 uczestników badania uważa, że zepsute zęby, brakujące zęby lub nieprzyjemny oddech może stanowić przeszkodę w karierze.
BDA próbuje wykorzystać wyniki tego badania, by przekonać władze, że zdrowa jama ustna nie powinna być mniej ważna w systemie opieki zdrowotnej niż inne problemy. – Dla dzieci, które czekają w kolejce do szpitala na ekstrakcję zęba, próchnica ma długofalowe konsekwencje – przestrzega Henrik Overgaard-Nielsen. Niezależnie od tego kim zostaną – adwokatem czy recepcjonistą, od stanu jamy ustnej zależą ich życiowe szanse. Wszystkie dzieci zasługują na równy start i rząd powinien przeznaczyć większe fundusze na wyrównanie dostępu do usług stomatologicznych – apeluje Henrik Overgaard-Nielsen.
Inwestycja w piękny uśmiech to nie tylko inwestycja w Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. To także szansa na osiągnięcie licznych sukcesów z życiu zawodowym i prywatnym.
Zapraszamy na kompleksowe leczenie do naszego gabinetu!